טיפול דיקור סיני

דיקור ומוקסיבציה הן מהשיטות הראשונות שהיו בשימוש ברפואה הסינית, שעדויות לה ולשיטות השונות נמצאו כבנות יותר מ-2000 שנה.

טיפול הדיקור עצמו מתבצע לאחר אבחון המטופל, וכולל שימוש במחטים עדינות מאוד, גמישות ודקות, המוחדרות לנקודות דיקור מוגדרות בגוף כדי להשפיע על מערכות שונות, על זרימת דם וזרימת אנרגיה בגוף.

נקודות הדיקור בגוף הן רבות ומיקומן והפעילות של כל אחת מהן נמצאו לאחר מאות שנים של מחקר וניסוי ע"י הרופאים המאסטרים בתקופות השושלות בסין, והן נמצאות על גבי מרידיאנים (ערוצי אנרגיה לאורך הגוף) ומשפיעות על זרימת האנרגיה בערוצים הללו.

כאשר המטופל יוצא מאיזון (נפשי או גופני) זרימת האנרגיה הזו נתקעת, והתקיעות היא זו שגורמת בתחילה לתחושות אי נוחות, ובהמשך, אם המצב אינו מטופל, לכאבים ולמחלות.

פעולת הדיקור מאפשרת לפתוח תקיעויות ולהביא לזרימה תקינה של האנרגיה ופתירת הכאבים או המחלות והחזרה של הגוף והנפש לאיזון, כך שהגוף יתחזק ויוכל להתמודד בעצמו עם מצבים כאלו.

מבחינה מדעית, כבר הוכח מחקרית שדיקור בנקודות מסויימות גורם להפרשת אנדורפינים (משככי כאבים טבעיים ומייצרי תחושות רוגע והתרוממות רוח המופרשים במוח), וכך תומך בטיפול בכאבים ברמה הפיזית ובמתח ברמה הנפשית.

דיקור מתאים לטיפול במגוון רחב של בעיות: כאבים כרוניים ואקוטיים, בעיות אורתופדיות ומפרקים, מתח נפשי, חרדות, דכאון, כאבי גב, חיזוק המערכת החיסונית, כאבי ראש, מיגרנות ועוד

טיפולי טווינא

בסינית "טווי" - למשוך ו"נא" - לתפוס היא שיטת מגע ברפואה הסינית וניתן בשתי מילים לומר שטווינא היא פיזיותרפיה סינית.

היא כוללת טיפול בלבוש מלא על גבי מיטה או כיסא טיפולים, ומשלבת מניפולציות למפרקים, תנועות עיסוי ואקופרסורה המבוצעות בד"כ על גבי המרידיאנים (ערוצי האנרגיה לאורך הגוף) ונקודות הדיקור השונות.

הטיפול הוא לא "מפנק" כמו בעיסוי שוודי או שיאצו ובד"כ נמרץ יותר, אך לעיתים יהיו מצבים בהם נדרש טיפול איטי ועמוק.

טווינא מתאימה לטיפול בבעיות כגון: כאבים כרוניים, כאבי צוואר, כאבי גב, תסמונת התעלה הקרפלית, שרירים תפוסים ועוד, ובנוסף גם תורמת מאוד להורדת מתח נפשי ומיד לאחר הטיפול ניתן כבר להרגיש בהבדל.

צמחי מרפא

צמחי המרפא הסיניים הם אחד הכלים החשובים ביותר ברפואה הסינית הקלאסית. השימוש בצמחים מיועד למניעה ולטיפול במחלות ובעיות רפואיות שונות. חומרי הגלם המשמשים להכנת הפורמולות השונות כוללים גם חומרים טבעיים כמו צמחים ועשבים, איברים מן החי ומינרלים, וגם מרכיבים כימיים וביולוגיים.

עדויות שנמצאו מראות שהשימוש בצמחים למטרות רפואיות נעשה כבר לפני יותר מ-2000 שנה.

הכנת הצמחים ללקיחה נעשית בשיטות שונות וכוללות: טחינה של הצמח המיובש לאבקה, הכנת מרתח (בישול) של הצמח המיובש, מיצוי הצמח באלכוהול ועוד.

במהלך אלפי השנים הצמחים השונים נחקרו ונבדקו בקפידה (מחקרים קליניים, כימיים ופארמקולוגיים), ופורסמו מספר ספרים הכוללים רשימות ארוכות של צמחי מרפא ופורמולות צמחים (שכוללות מספר צמחים בריכוזים שונים) היעילים במניעה ובטיפול בכאבים, בעיות רפואיות שונות ובמגוון מחלות. 

לאחר אבחון ותשאול המטופל הפורמולה המתאימה לו ביותר נבחרת על מנת לתמוך ולקדם את תהליך ההבראה.

בנוסף, קיימות פורמולות קלאסיות למניעה וטיפול שמתאימות למבוגרים ולילדים, אותן ניתן להשיג אצלי במחיר מוזל, או בחנויות הטבע השונות.

כוסות רוח

הטיפול בכוסות רוח כבר קיים לפי כתבים עתיקים כבר יותר מ-2000 שנה.

המטפל מניח את הכוסות על גבי העור, וע"י הורדת לחץ האויר בתוך הכוס מתחילה פעולת יניקה שגורמת למשיכה של דם ונוזלי לימפה לאזור, מה שתורם לריפוי מהיר יותר של האזור, חימום, שיכוך כאבים, הנעה של דם ופינוי רעלים.

 

כיום השימוש הנפוץ ביותר בטיפול בכוסות רוח הוא לבעיות בנשימה, ריאות, אסתמה, וכאבי שרירים כמו כאבי גב תחתון או עליון, כאבים בשרירי הרגליים והידיים, ובעיקר בתמיכה בספורטאים לזירוז החלמה מעומס רב על השרירים ושרירים תפוסים.

 

+972544980006

©2017 by Yoed Yahav - Classical Chinese Medicine. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now